1. Odwiedziny chorych w domach już w sobotę od 8.00.

2. Dziękuję za kruszec na srebrną różę i złote serce dla Tuleckiej Pani. Dar można jeszcze składać do tuby.

3. Od tygodnia mamy wystawę o historii Pomnika Serca Jezusa, zwanego pomnikiem Wdzięczności. Trwa kwestia odbudowy tego Pomnika zniszczonego 30 października 1939 roku przez Niemców. Dzisiaj po Mszy o 18.00 wyświetlony zostanie krótki film o pomniku i wykład p. prof. dra hab. Stanisława Mikołajczaka. Po Mszach będą rozprowadzane figury poświęcone przez papieża Franciszka – jako dar serca – na rzecz odbudowy Pomnika.

4. W tygodniu: jutro bł. Władysława z Gielniowa, w środę św. Wincentego a Paulo, w czwartek św. Wacława, w piątek święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, a w sobotę św. Hieronima.

5. W przyszłą niedzielę jako pierwszą miesiąca wypominki roczne o 7.15. Ta niedziela rozpocznie październik z różańcem w dłoniach. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu o 17.30, dodatkowo dla dzieci we wtorki i czwartki o 19.00, w niedzielę o 10.20.

6. Spotkanie obowiązkowe dla dzieci I Komunijnych i ich rodziców we wtorek o 19.00 w kościele. Będą do nabycia różańce i oferta alb. Dzienniczki całorocznej pracy dzieci do nabycia w sklepiku.

7. Ksiądz Patryk zaprasza chętną młodzież w najbliższy piątek na spotkanie w Betanii. Chcemy co tydzień spotykać się o godz. 20:00 w każdy piątek na wspólnej modlitwie i rozmowach.

8. W poniedziałek o 20.00 w Betanii spotkanie dla dorosłych, którzy chcą przyjąć sakrament bierzmowania.

9. Zapraszam na pielgrzymkę z noclegiem w Gietrzwałdzie. Wyjazd w poniedziałek 2 października, po drodze Toruń, Chełmno i Markowice. Powrót we wtorek wieczorem. Cena 190 zł z wyżywieniem. Zapisy z wpłatą 100 zł w biurze parafialnym i w zakrystii.

10. Przed kościołem prasa katolicka. Zapraszam również do sklepiku. Nowa Wspólnota za tydzień!

11. Dzisiaj zbiórka gospodarcza, którą polecam ofiarności drogich parafian i naszych przyjaciół. Z głębi serca dziękuję za wspólne działania dla upiększenia terenu naszego Sanktuarium.

12. Przy konfesjonałach są listy do poparcia projektu ustawy „Zatrzymaj aborcję”. Potrzebny jest pesel.

13. Odeszła od nas śp. Regina Śpruta z Gowarzewa, pogrzeb był w środę oraz śp. Marianna Baranowska z Gowarzewa, pogrzeb będzie w czwartek o 14.30. Wieczny odpoczynek.                                                                            

14. Zapraszamy na modlitwę różańcową dookoła Polski „Do Granic”. Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Cała Polska wzdłuż granic zostanie otoczona modlitwą różańcową 7 października w Święto Matki Bożej Różańcowej (ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją), w I Sobotę Miesiąca (gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata).
Tego dnia udamy się na granice Polski i będziemy modlić się na różańcu, by przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa i zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny oraz błagać o ratunek dla Polski i świata. Kto nie może pojechać na granicę zapraszam do kościoła o 8 rano.

Módlmy się za ofiary trzęsienia ziemi w Meksyku, ofiary huraganu na Karaibach i doświadczających trosk.

- 2012 Parafia Narodzenia NMP w Tulcach - Polityka cookies -

Powered by Joomla 1.7 Templates