1. Dzisiaj gościmy ks. kan. Romana Poplewskiego do niedawna proboszcza w Wieleniu nad Notecią. Bardzo dziękuję za dzisiejszą posługę w naszej parafii.

2. W lipcu i sierpniu Msza wieczorna tylko o 18.00 oraz rano w środę, piątek i sobotę o 8.00. Różaniec w środę o 17.30, Adoracja Najśw. Sakr. w czwartek do 21.00. W Koronka w niedzielę o 15.00.

3. Trwają wakacje dzieci i młodzieży oraz urlopy. Nie ma jednak wakacji od Boga i przykazań. Planując wyjazd planujmy gdzie w Niedzielę będziemy na Mszy św.

4. Parafialny Zespół Caritas organizuje wyjazdy dla dzieci w sierpniu: 16-Rogowo, 17-Kino, 18-Basen. Opłata symboliczna za każdy dzień – 10 zł. Również zapraszają seniorów na Pola Lednickie w sobotę 2 września za 20 zł. Wszystkie zapisy w biurze caritas we wtorki od 17.00 do 19.00.

5. Dzisiaj wspomnienie NMP z Góry Karmel i możliwość przyjęcia szkaplerza 5 min po zakończeniu każdej Mszy Świętej. Szkaplerze karmelitańskie do nabycia w sklepiku.

6. Gratuluję wszystkim noszącym Szkaplerz Karmelitański. Po Mszach w zakrystii jest możliwość wpisania się do specjalnej Księgi. Serdecznie zapraszam.

7. Za tydzień  w sobotę i niedzielę po Mszach poświęcenie wszystkich sprawnych pojazdów mechanicznych łącznie z rowerami. Niech wstawiennictwo św. Krzysztofa, patrona kierowców będzie darem opieki. Pamiętajmy o modlitwie przed każdą podróżą.

8. Polecam wakacyjną Wspólnotę, Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Miłujcie się. Zapraszam do sklepiku parafialnego: breloczek ze św. Krzysztofem oraz ciasteczka i krówki tuleckie.  

9. Lipcowa zbiórka gospodarcza na chodnik dzisiaj przed kościołem. Dziękuję za zrozumienie i wsparcie tak ważnego dzieła, które realizujemy wyłącznie z własnych funduszy. Niech Tulecka Pani wszystkim hojnie wynagrodzi.

10. W minionym tygodniu podpisałem umowę z firmą Web Cmentarz z Wolsztyna na wdrożenie systemu do zarządzania naszym cmentarzem:
-integracja strony parafialnej ze stroną cmentarza,
-pełne bezpieczeństwo danych,-możliwość zapalania wirtualnych zniczy oraz położenia wirtualnych kwiatów,
-rozbudowane kalendarium zmarłych (rocznice urodzin i śmierci dla wybranych zakresów dat),
-informacja o osobach pochowanych w tym samym grobie oraz obok w rzędzie,
-przejrzysty plan sytuacyjny,
-dokładne dane GPS dla poszczególnych grobów,
-schemat cmentarza z podziałem na sektory i wyznaczonymi grobami.

W tygodniu będą robione zdjęcia wszystkich nagrobków i miejsc wolnych, proszę o odsłonięcie tablic.

11. Odszedł od nas: śp. Ludwik Werner z ul. Jałowcowej w Tulcach. Pogrzeb był w środę oraz śp. Józef Nowak z Garbów, pogrzeb będzie w środę o 14.00. Wieczny odpoczynek…

 

Wszystkim Parafianom i przyjaciołom naszego Sanktuarium życzę wakacyjnego wypoczynku oraz ukojenia duchowego i bogatych spotkań z ludźmi i przyrodą

Ks. Marian Libera

- 2012 Parafia Narodzenia NMP w Tulcach - Polityka cookies -

Powered by Joomla 1.7 Templates